Leczenie dorosłych - ortodonta Kłodzko

Ortodonta Kłodzko Leczenie dorosłych jest bardziej skomplikowane. Konieczne jest założenie aparatu stałego, a po leczeniu ortodontycznym trzeba leczyć protetycznie, implantologicznie, czy periodontologicznie. Przy wadach szkieletowych wymagane są zabiegi chirurgiczne. Konsultacji ortodontycznej powinny poddać się osoby mające problemy ze zgrzytaniem, ścieraniem się zębów, nadmiernym odkładaniem się kamienia nazębnego.

Nieleczone wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny, ale również konsekwencje zdrowotne. Zaburzenia funkcji zgryzu prowadzą do rozwoju próchnicy, chorób przyzębia, bólów stawu skroniowo-żuchwowego, ścierania się zębów. Poprzez leczenie ortodontyczne uzyskuje się prawidłowe ustawienie zębów i poprawę rysów twarzy. Proste zęby to zdrowe i mocne zęby, a ponadto w procesie starzenia spowalnia się tworzenie zmarszczek wokół ust i pogłębianie bruzd nosowo-wargowych. Korzyści po leczeniu ortodontycznym są więc bezsprzeczne i wielopłaszczyznowe. Poprawia się przecież samoocena i zwiększa pewność siebie.

Jeśli nie wiesz czym jest ortodoncja, to zapoznaj się z krótka informacją. Ortodonta Kłodzko - Agnieszka Ferdynus zaprasza.

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Ortodonta Kłodzko Agnieszka Ferdynus zaprasza!
Skontaktuj się ze mną

BgMax

iconSpecjalista Ortodonta - Agnieszka Ferdynus

ul. Grunwaldzka 1F/1, Kłodzko
kom. 577 760 809
tel. 577 760 809