Leczenie dzieci - ortodonta Kłodzko

Ortodonta Kłodzko U dzieci stosuje się aparaty zdejmowane, które pacjent sam zakłada i wyjmuje. Już w tym wieku uczmy dzieci dbać o higienę jamy ustnej, gdyż każda przedwczesna utrata zęba mlecznego może doprowadzić do wady zgryzu. U małych pacjentów kontroluje się wyrzynanie zębów stałych, by było dla nich wystarczająco miejsca. Brak dostatecznej ilości miejsca w łuku zębowym jest przyczyną stłoczeń zębów stałych. Ściśnięte i krzywo ustawione zęby to najszybsza droga do rozwoju próchnicy.

Ponadto w tym okresie rozwoju dziecka należy jak najwcześniej eliminować nawyki nieprawidłowego połykania, ssanie palca, wady wymowy, czy oddychanie przez usta. Wszystkie te nieprawidłowe czynności sprzyjają powstaniu wad zgryzu. Bardzo często Rodzice nie zdają sobie sprawy ze szkodliwego wpływu - na przykład oddychania przez usta - na rozwój swojego dziecka. Dopiero wizyta u ortodonty wyjaśnia tę kwestię. Dlatego tak ważna jest w tym wieku wizyta u ortodonty, który jeśli jest taka potrzeba pokieruje na dalsze konsultacje do laryngologa, czy na terapię do logopedy.

W czasie gdy dziecko rośnie, rosną również kości szczęki i żuchwa. Wzrost pomaga korygować wady zgryzu, gdyż przez leczenie aparatami ortodontycznymi można pobudzać i hamować wzrost szczęki górnej i dolnej, poprawiać wzajemne ich położenie. Wady w tym okresie rozwojowym są często łatwe do wyleczenia. Wymagana jest jedynie systematyczność i konsekwencja w noszeniu aparatu wyjmowanego. Jednakże niektóre przypadki mogą wymagać dalszego leczenia aparatem stałym w kolejnym etapie wzrostu, czyli u nastolatków.

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Ortodonta Kłodzko Agnieszka Ferdynus zaprasza!
Skontaktuj się ze mną

BgMax

iconSpecjalista Ortodonta - Agnieszka Ferdynus

ul. Grunwaldzka 1F/1, Kłodzko
kom. 577 760 809
tel. 577 760 809