Nowość - Icon infiltracja próchnicy

Icon jest materiałem opracowanym przez niemiecką firmę DMG i służy do leczenia próchnicy powierzchniowej zęba.

Jest to innowacyjna i małoinwazyjna metoda, bez użycia znieczulenia i wiertła. Zabieg jest przyjazny dla pacjenta i dla lekarza, przebiega na jednej wizycie.

Demineralizację tkanek zęba w warstwie powierzchniowej wywołują kwasy próchnicotwórcze . Niszczą strukturę szkliwa, a to powoduje zmianę współczynnika załamania światła . Dlatego początkowy proces próchnicy jest widoczny w postaci nieestetycznych białych plam na gładkich powierzchniach zębów.

Częstą przyczyną ich powstania jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego aparatami stałymi. Białe plamy tworzą się wokół zamków ortodontycznych, a więc w miejscach, gdzie powierzchnia zęba nie była dostatecznie i prawidłowo oczyszczana przez pacjenta. Tam gromadziła się płytka bakteryjna powodująca rozwój próchnicy.

Wcześniejsze metody leczenia tej fazy próchnicy polegały na użyciu wiertła i wypełnieniu powierzchniowego ubytku kompozytem. Wypełnienie z czasem wymagało odświeżenia lub wymiany.

Obecnie dysponujemy w stomatologii estetycznej nowym materiałem Icon, który jest płynną żywicą . Leczenie polega na pokryciu zmienionej chorobowo powierzchni zęba preparatem, który wnika w porowatą strukturę szkliwa, powstrzymuje próchnicę i jednocześnie zabezpiecza przed rozwojem choroby. Znikają nieestetyczne białe przebarwienia. Efekt jest widoczny zaraz po wykonaniu zabiegu. Jest to możliwe dzięki temu, gdyż żywica Icon ma podobny współczynnik załamania światła co szkliwo.

Aparaty ruchome

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
Ortodonta Kłodzko Agnieszka Ferdynus zaprasza!
Skontaktuj się ze mną

BgMax

iconSpecjalista Ortodonta - Agnieszka Ferdynus

ul. Grunwaldzka 1F/1, Kłodzko
kom. 577 760 809
tel. 577 760 809